

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 28 V |
| Tolerance | 0.01 % |
| Height - Seated (Max) | 0.64 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 2.5 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | 0.2 ppm/°C |
| Height | 635 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1154
Distributors
pcbx
Unit Price$9.01780
Ext.Price$9.01780
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.01780 | $9.01780 |
| 10 | $5.85797 | $58.57970 |
| 25 | $5.42538 | $135.63450 |
| 50 | $4.97483 | $248.74150 |
| 100 | $4.48069 | $448.06900 |
| 300 | $4.43685 | $1331.05500 |
| 500 | $4.39348 | $2196.74000 |
| 1000 | $4.18060 | $4180.60000 |
